Новини


Интернет реклама УБС

Головна » 2013 » Липень » 7 » Виростили людську печінку


13:35
Виростили людську печінку

Біологи виростили людську печінку зі стовбурових клітин

Біологи з Японії розробили методику вирощування повноцінної "заготовки" печінки з перепрограмованих стовбурових клітин.

Вирощену "заготовку" можна пересаджувати в тіло миші або, у майбутньому, людини, що дозволить відновлювати цей орган у випадку пошкоджень і хвороб, пише Nature.

Вчені під керівництвом Хідекі Танігуті з Токійського університету навчилися перетворювати iPS (перепрограмовані стовбурові клітини) на одиничні гепатоцити ще минулого року.

У новому дослідженні група Танігуті створила "заготовки" печінки і успішно пересадила їх у тіло миші. Під час роботи над проектом учені відтворили в чаші Петрі умови, у яких печінка формується в зародку людини.

Зокрема, вони додали в культуру особливі клітини зі стінок судин пуповини, а також клітини-"заготовки" для стінок майбутніх судин печінки. Через 48 годин культури стиснулися до невеликих грудочок, які нагадували прообраз печінки у зародку, в них були активні ті гени, які зазвичай пов'язують із роботою гепатоцитів.

Для перевірки життєздатності вирощених "бутонів" їх пересадили під шкіру мишей із відключеною імунною системою і простежили за їхнім ростом.

Через добу після пересадки заготовка підключилася до кровоносної системи організму і почала рости. Через два місяці вчені отримали повноцінний орган, що виконував усі функції печінки. Подальші дослідження показали, що штучна печінка зберігала стабільність і не була схильна до мутацій протягом декількох місяців експерименту. Біологи наголошують, що успішність їхнього дослідження, дозволяє почати роботу над адаптацією цієї методики вирощування печінки для людей.

Переглядів: 607 | Додав Larisa | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Info


Вітаю Вас Гість
Для більших можливостей просимо
Зареєструватися
IP адрес : 34.203.28.212

Новинки

Логін:
Пароль:

Цікаво

Пошук

Друзі сайту

Виховуємо та навчаємо дошкільниківВлащенецька ЗОШ

Статистика

Яндекс.МетрикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС