Новини


Интернет реклама УБС

Головна » 2013 » Серпень » 12 » Українські ВНЗ хитрували зі вступом абітурієнтів


19:24
Українські ВНЗ хитрували зі вступом абітурієнтів
Українські ВНЗ хитрували зі вступом абітурієнтів

Як і торік, під час трьох "хвиль" ВНЗ, боячись не закрити бюджет, рекомендували до зарахування більше абітурієнтів, ніж належить, або намагалися не віддавати оригіналів тим, хто хотів їх забрати (особливо в третю "хвилю"). Ще були популярні дзвінки від ВНЗ з проханням привозити оригінали і обіцянками вступу.

"Мені подзвонили до початку першої "хвилі" і сказали, що я точно проходжу у другій. Хоча я була на 200 місці з 20 бюджетних. Я повірила і привезла оригінали. А коли до кінця першої "хвилі" побачила, що бюджет мені не світить, то встигла забрати документи і віднести до іншого ВНЗ", – розповідає абітурієнтка Тетяна.

"Деякі, повіривши на слово приймальним комісіям, їхали в інше місто, щоб подати оригінали. А коли виявлялося, що вони в той ВНЗ не проходять, то забрати оригіналів і перевезти їх в інше місто вони просто не встигали", – говорить відповідальний секретар приймальної комісії Донецького національного технічного університету (ДНТУ) Сергій Селівра.

"А моїй подрузі взагалі сказали, що на бюджет вона не проходить, хоча вона була 64-ою з 60 бюджетних місць", – розповідає абітурієнтка Світлана.

За словами координатора громадської ініціативи "Студентський захист" Андрія Чорних, причина такої поведінки ВНЗ ясна – вони хочуть закрити контракт: "Якщо абітурієнт вже приніс їм оригіналів, але не пройшов на бюджет, то його набагато простіше схилити йти в цей ВНЗ на контракт".

Головна проблема "хвиль" – абітурієнти не можуть оцінити конкурсну ситуацію: багато хто бездумно подає заяви на всі 15 спеціальностей, через що рейтингові списки "роздуті", і не всі ВНЗ вказують, хто відмовився від рекомендації.

"Заручниками стають всі, – говорить координатор від Громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Стрелюк. – Абітурієнти не знають, чи вірити їм дзвінкам від ВНЗ. А ВНЗ, щоб закрити бюджет, обдзвонюють більше абітурієнтів, чим потрібно. У результаті потім ВНЗ вимушений відмовлятися приймати оригінали, причому навіть у тих абітурієнтів, у кого бали вищі".

"Треба, щоб абітурієнти розставляли спеціальності по пріоритету: якщо пройшов, наприклад, на другу по пріоритету, то автоматично виключаєшся з конкурсу на третю, четверту і подальші, а на першу ще чекаєш, – говорить відповідальний секретар приймальної комісії Київського політехнічного інституту (КПІ) Валерій Можаровський. – Так би всім було легко орієнтуватися в рейтингових списках".

12.08.2013 14:58, за матеріалами: Вести.ua
Переглядів: 556 | Додав Larisa | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Info


Вітаю Вас Гість
Для більших можливостей просимо
Зареєструватися
IP адрес : 34.203.28.212

Новинки

Логін:
Пароль:

Цікаво

Пошук

Друзі сайту

Виховуємо та навчаємо дошкільниківВлащенецька ЗОШ

Статистика

Яндекс.МетрикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС