Новини


Интернет реклама УБС

Головна » 2013 » Листопад » 30 » Комета десятиліття" повністю випарувалася


11:16
Комета десятиліття" повністю випарувалася
"Найяскравіша комета десятиліття" повністю випарувалася

Комета ISON, якій на початку її "кар'єри" передрікали славу найяскравішої комети десятиліття, судячи з усього, не витримала зближення з Сонцем, повністю випарувалася і ніколи більше не з'явиться на небі – на знімках з космічних телескопів після цього з'явилась лише слабка хмарка, "тінь" комети.

У п'ятницю комета повинна була пролетіти на мінімальній відстані від Сонця – в 1,16 мільйона кілометрів, але ще до цього моменту ядро комети зруйнувалося, перетворившись на хмару пилу. У полі зору сонячної обсерваторії НАСА SDO, яка мала побачити сам момент проходження комети поруч із Сонцем, вона вже не з'явилася.

"Наші апарати не можуть побачити комету ISON після того, як вона зблизилася з Сонцем сьогодні. Як Ікар, вона, можливо, пролетіла дуже близько до Сонця", – йдеться в повідомленні НАСА, опублікованому в Facebook.

На знімках з сонячної обсерваторії SOHO після проходження комети з'явилася хмара пилу, що летить по її орбіті. Однак яскравість незрівнянно менша, ніж була у комети до зближення.

"Це сумно, що вона зруйнувалася. Але з точки зору науки, це чудово: при її розпаді вивільнилися речовини, з яких вона складалася, і ми можемо дізнатися більше про ту матерію, з якої утворилася Сонячна система", – зазначив астроном і популярний блогер Філ Плейт (Philip Plait) в ході телеконференції НАСА.

Комета C/2012 S1 (ISON) була відкрита у вересні 2012 року астрономами Артемом Новічонком і Віталієм Невським в ході спостережень на обсерваторії в районі Кисловодська (РФ), що входить до міжнародної мережі обсерваторій ISON (International Space Observation Network).

29.11.2013 17:42, за матеріалами: РИА "Новости"
Переглядів: 391 | Додав Larisa | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Info


Вітаю Вас Гість
Для більших можливостей просимо
Зареєструватися
IP адрес : 34.203.28.212

Новинки

Логін:
Пароль:

Цікаво

Пошук

Друзі сайту

Виховуємо та навчаємо дошкільниківВлащенецька ЗОШ

Статистика

Яндекс.МетрикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС