Новини


Интернет реклама УБС

Головна » 2013 » Лютий » 26 » Хто є ініціатором хабарів у ВНЗ


22:25
Хто є ініціатором хабарів у ВНЗ
Українські студенти розповіли, хто є ініціатором хабарів у ВНЗ

Студенти найчастіше вважають, що основною проблемою України є корупція. Такими є результати дослідження, що провели спільно МГО "Центр демократичного відродження" та Студентське братство Львівщини.

Опитування проводили з 5 по 15 листопада 2012 року. Загалом опитали більше 2 тисяч студентів у Львові, Одесі та Сімферополі. Майже 68% опитаних сказали, що корупція в Україні – дуже поширене явище.

На запитання "Яку проблему нашого суспільства ви вважаєте найбільш гострою?", "корупція та хабарництво" відповіла найбільша кількість респондентів – більше як 20%. Тоді як "безробіття" – відповіли 15% опитаних, а "забруднення довкілля" та "зростання цін" обрали лише по 3% респондентів.

Разом із тим, 42% опитаних у Львові студентів вважають, що іноді корупція може бути виправдана. В Одесі хабарництво виправдовують 44%, а у Сімферополі – 43%.

Як з’ясувалося, частіше вирішують питання завдяки грошам студенти, що не мають стипендії та ті, хто навчаються на комерційній основі у змішаних університетах.

"Люди, які мають стипендію, дають менше хабарів, бо можливо вони мають вищий рівень знань і можуть чесно завойовувати свої оцінки", – припустила голова МГО "Центр демократичного відродження" Олександра Кудрицька.

Подібна ситуація і з тими, хто навчається на платному – вони також частіше дають хабарі.

"Студенти, поступаючи до ВНЗ, "недотягували" за рівнем знань на бюджетну форму навчання. Тому вони потрапили на комерційну форму. Але їх рівень знань не дозволяє "осилити" програму. Тому вони дають хабарі. Цікаво, що ситуація відрізняється у повністю комерційних навчальних закладах, де хабарів дають значно менше – бо, мабуть, вважають, що вони вже платять за навчання, тож, все одно отримають диплом", – сказала голова неурядової організації.

В більшості випадків хабарі у вищих навчальних закладах дають з ініціативи самих студентів.

"Іноді студенти вважають, що даний предмет їм не буде потрібний у майбутньому. Хабарі дають навіть переможці всеукраїнських олімпіад, тому що вважають, краще зосередити зусилля на тому, що їм знадобиться у їх професійній діяльності", – зазначила Олександра Кудрицька.
Переглядів: 654 | Додав Larisa | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Info


Вітаю Вас Гість
Для більших можливостей просимо
Зареєструватися
IP адрес : 54.224.118.247

Новинки

Логін:
Пароль:

Цікаво

Пошук

Друзі сайту

Виховуємо та навчаємо дошкільниківВлащенецька ЗОШ

Статистика

Яндекс.МетрикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС