Новини


Интернет реклама УБС

Головна » 2009 » Жовтень » 19 » Hові Умови прийому до ВНЗ у 2010 році


08:30
Hові Умови прийому до ВНЗ у 2010 році

Громадянська мережа "Опора" прокоментувала
МОН затвердило нові Умови прийому до вищих навчальних закладів (ВНЗ) у 2010 році. Однак, чи змінять вони якісно ситуацію з доступом до вищої освіти, це питання. Про це повідомила у Львівському представництві Громадянської мережі "Опора" Ксенія Дітчук. 

Прийом документів на денну форму навчання розпочнеться 15, а завершиться 31 липня. Творчі конкурси та вступні іспити у ВНЗ повинні бути проведені з 23 до 31 липня, а документи від абітурієнтів, що їх складатимуть, прийматимуться до 22 липня відповідно. Здавалось би, нормальні терміни. Проте у Наказі МОН йдеться: до 25 липня буде оголошено результати зовнішнього незалежного оцінювання, а до 30 липня повинні бути надіслані сертифікати ЗНО. 

Як сказав один студент: "Отак вступник відкриває в собі суперсили, перехоплює поштовий потяг, забирає свій сертифікат і миттю телепортується в приймальну комісію." Звісно, терміни, пов’язані з отриманням сертифікатів, обіцяють змінити. Проте виникає питання, чи вдасться Українському центру оцінювання якості освіт (УЦОЯО) за такий короткий проміжок часу після останнього іспиту здійснити перевірку робіт та надрукувати сертифікати? 

Водночас, прохідний бал не змінився. ВНЗ досі мають право на власний розсуд підвищувати його на профільні спеціальності (але таким правом скористалися лише шість навчальних закладів цього року, серед яких п’ять - київських). Тож абітурієнтові для подання документів досі достатньо буде набрати 124 бали. Проте зросте кількість необхідних сертифікатів. ВНЗ вимагатимуть мінімум три сертифікати: з обов’язкових предметів та мінімум одного профільного (або ж результати творчого конкурсу). Крім того, до балів сертифікату та результатів вступних випробувань і творчих конкурсів відтепер сумуватиметься середній бал атестату про повну середню освіту. Звісно, максимальний середній бал становитиме всього 12, але іноді навіть одна десята може відіграти ключову роль у проходженні чи непроходженні на бюджетну форму навчання. Золоті й срібні медалісти, до того ж, далі матимуть право на першочергове зарахування за інших рівних умов. Тому одинадцятикласникам не варто нехтувати семестровими оцінками. 

Певні зміни не оминули й вступників на освітньо-кваліфікаційний рівень магістра, для них обов’язковим тепер є складання іспиту з англійської мови. 

Не зважаючи на гучні політичні заяви та конструктивні пропозиції громадських організацій, що здійснюють нагляд за процесом реформування освіти, кількість категорій пільговиків, що зараховуватимуться поза конкурсом, навіть зросла: до них долучилися особи, яким відповідно до Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" надане таке право. Що ж, відтепер шахтарська праця стала ще престижнішою: поза конкурсом вступатимуть до ВНЗ аж три категорії осіб, пов’язані з промисловістю. Окрім зазначеного закону це також діти, чиї батьки загинули або стали інвалідами на вугледобувних підприємствах (при вступі на гірничі спеціальності) та члени сімей шахтарів та рятувальників, що загинули на шахті ім. О.Засядька. І прохідними для усіх пільговиків залишаються 124 бали. 

Трішки прояснилася ситуація з учасниками міжнародних олімпіад та призерами І-ІІІ ступеня Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів. Умовами визначено, які саме олімпіади та на які саме спеціальності відіграють роль при вступі. У тому ж пункті про "Зарахування вступників на основі базової та повної загальної середньої освіти, які досягли визначних успіхів у вивченні профільних предметів" не знаходимо жодного слова про призерів конкурсних робіт Малої академії наук. 

Система "Конкурс" продовжуватиме працювати. Проте, відтепер ВНЗ зобов’язані рейтинговий список вивішувати на інформаційних стендах та на власних сайтах. До Умов-2010 також додано пунк про забезпечення прозорості проведення вступу. Так, журналісти можуть попередньо акредитуватися для участі у засіданнях приймальних комісії (процес повинен бути регламентований правилами прийому конкретного ВНЗ). Громадські організації повинні звертатися до МОН із заявою про надання їм права вести спостереження за роботою приймальної комісії, і тоді вони отримують доступ до документів, які надаються членам комісій до засідання.


Лідер Партії регіонів Віктор Янукович пропонує відмінити зовнішнє незалежне тестування. 

В.Янукович відзначив: "Виникає питання відносно якості тестових завдань з історії, географії, української мови. Якщо така проблема виникла, її потрібно вирішувати. Не потрібно сьогодні вдавати, що її немає. Про це говорять і батьки, і вчителі. Тому ми пропонуємо відмінити систему обов'язкового зовнішнього тестування і доповнити тестову систему внутрішніми іспитами, що забезпечить і якісний відбір кращих студентів". 

В.Янукович також відзначив, що освіта в Україні повинна фінансуватися цілеспрямовано. В той же час, лідер Партії регіонів нарік, що жоден з ВНЗ України не увійшов до переліку 500 кращих ВНЗ світу. 

При цьому В.Янукович вважає, що одним з пріоритетів Партії регіонів відносно молоді є не лише якісна освіта, але й можливість працевлаштування після навчання. У зв'язку з цим Партія регіонів розробила законопроект, яким передбачається компенсація працедавцям за надання випускникам "першого робочого місця".

Переглядів: 1717 | Додав Larisa | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Info


Вітаю Вас Гість
Для більших можливостей просимо
Зареєструватися
IP адрес : 54.234.228.185

Новинки

Логін:
Пароль:

Цікаво

Пошук

Друзі сайту

Виховуємо та навчаємо дошкільниківВлащенецька ЗОШ

Статистика

Яндекс.МетрикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС